Najnowsze wydarzenia

 
W Ośrodku KDC odbędzie się kolejna edycja seminarium, które wyjaśnia i przybliża trudniejsze założenia buddyzmu. Rejestracja poprzez Kalendarz.
 
  11 (piątek), 12 (sobota) i 13 (niedziela) maja 2018zapraszamy na program "Stopniowa medytacja pustki. Poziom V Mahamudra"Prowadzi: Jim Scott   Jim Scott Uczeń i tłumacz nauk Khenpo Rinpocze, tłumacz i aranżer licznych pieśni Milarepy, tłumacz kanonicznych tekstów z tradycji Kagyu i Ningma został wskazany przez Khenpo Rinpocze jako nauczający w imieniu Khenpo w Polsce. Nauczający na całym świecie, odwiedza Polskę od prawie 30 lat, prezentując tradycję Kagyu i Ningma. Szczególy w zakładce "Kalendarz"
 
ABHISAMAJĀLAṂKĀRA Ozdoba jasnego urzeczywistnienia Abhisamajālaṃkāra to pierwszy z pięciu traktatów, które Majtreja przekazał swojemu uczniowi, Asandze. Jest skrótem Pradżñāpāramitāsūtry w dwudziestu pięciu tysiącach wersów. Łączy w sobie przekaz sutr pradżñāpāramity z pochodzącymi z jogaczary szablonami rozmaitych poziomów zaciemnień dokuczliwych i poznawczych, rozmaitych ścieżek jako środków naprawczych oraz zaletami stanu Buddhy jako ich owocu. W ten sposób, tekst ten odnosi się zarówno do pustki oraz do tego, co dzieje się w umysłach bodhisattwów oswajających się z tą pustką na ścieżce do przebudzenia. Będąc najbardziej złożonym spośród tych pięciu tekstów, łączy...
 
  23 (piątek), 24 (sobota) i 25 (niedziela) lutyzapraszamy na program "Stopniowa medytacja pustki. Poziom IV - Szentong". Prowadzi: Jim Scott Jim Scott Uczeń i tłumacz nauk Khenpo Rinpocze, tłumacz i aranżer licznych pieśni Milarepy, tłumacz kanonicznych tekstów z tradycji Kagyu i Ningma został wskazany przez Khenpo Rinpocze jako nauczający w imieniu Khenpo w Polsce. Nauczający na całym świecie, odwiedza Polskę od prawie 30 lat, prezentując tradycję Kagyu i Ningma. Szczególy w zakładce "Kalendarz"
 
Karma Dechen Chöling serdecznie zaprasza na styczniowy, wyjątkowy program z Aczarją Lamą Kelzangiem Wangdi, który po raz pierwszy na Zachodzie, przedstawi dzieło Szóstego Szamara Rinpoczego - Zagadnienia Zebrane.Tekst ten, odnaleziony przed kilku laty przez XVII Karmapę Ogjena Trinleja Dordże, jest bazą do studiowania logiki, poglądów filozoficznych i praktyki debaty w tradycji Kagju.   Szczegóły kursu: Wykład inauguracyjny:12 stycznia 2018, godz. 19.00 - 20.30 Od 13 do 21 stycznia 2018 roku wykłady będą się odbywały codziennie, w godzinach od 9.00 do 18.00 z przerwą na lunch. Przewidziane są trzy sesje dziennie i dyskusja grupowa.   W programie można...
 
  15 (piątek), 16 (sobota) i 17(niedziela) grudniazapraszamy na program "Stopniowa medytacja pustki. Poziom III - Svatantrika Madhayamika". Prowadzi: Jim Scott Jim Scott Uczeń i tłumacz nauk Khenpo Rinpocze, tłumacz i aranżer licznych pieśni Milarepy, tłumacz kanonicznych tekstów z tradycji Kagyu i Ningma został wskazany przez Khenpo Rinpocze jako nauczający w imieniu Khenpo w Polsce. Nauczający na całym świecie, odwiedza Polskę od prawie 30 lat, prezentując tradycję Kagyu i Ningma. Szczególy w zakładce "Kalendarz"