Karma Dechen Chöling Warszawa zaprasza na

Warsztat I Buddyjska opieka paliatywna w Niemczech jako perspektywa dla ośrodków buddyjskich w Polsce.


 

Zaproszeni goście:

DirkschniederBeate Dirkschnieder
Dyplomowany pedagog aktywności społecznych, nauczyciel opieki paliatywnej, dydaktyk programu duchowej opieki w Centrum Rigpa i Sukhavati, konsultant w zakresie etyki i opieki zdrowotnej.DragerMichaela Dräger

Dyplomowany pedagog, koordynator działalności hospicyjnej w zespole pogotowia hospicyjnego Bodhicharya Niemcy, w Ośrodku Berlin-Friedrichshain.


 


 

PROGRAM

Niedziela, 12 lutego 2017

9.00- 10.00
Beate Dirkschnieder - opieka paliatywna w Centrum Rigpa i Sukhavati w Niemczech

10.00 -11.00
Michaela Dräger - opieka paliatywna w ośrodku Bodhicharya, Berlin-Friedrichshain

11.00 - 12.00
Krajowe doświadczenia środowiska buddyjskiego w opiece paliatywnej

12.00 - 13.00 Lunch

13.00 - 15.00
Beate Dirkschnieder - Identyfikacja lęków związanych z umieraniem - warsztat

W procesie umierania identyfikuje się cztery główne lęki. Przyglądanie się tym lękom pomaga nam określić egzystencjalne i duchowe potrzeby ludzi, o których się troszczymy. Umożliwia nam to zdefiniowanie zadań, jakie mamy do wykonania w stosunku do umierających osób. Jeśli potrzeby egzystencjonalne lub duchowe nie zostaną rozpoznane lub zakomunikowane, mogą stać się głównym źródłem cierpienia osoby umierającej.

15.00-16.00 Dyskusja: Czy i jak polscy buddyści mogą włączać się w opiekę paliatywną?

Moderator: Tomasz Szczygielski, Paweł Holas

Zakończenie warsztatów planowane jest na godzinę 16.00.

 

Adres Warszawa 03-982 ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 49/U12


Udział w warsztatach jest nieodpłatny, ale wymaga uprzedniego zgłoszenia w terminie do 10.02.2017 na adres: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Ze względu na ograniczoną ilości miejsc, warunkiem potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia jest otrzymanie wiadomości zwrotnej od koordynatora projektu.

Uczestnicy mogą zamówić odpłatnie kawę i herbatę oraz wegetariański lunch w ośrodku KDC.  Chęć zakupienia obiadu powinna być uwzględniona w zgłoszeniu. W okolicy dostępne są także restauracje i bary.  

Sponsorzy pokrycia kosztów przyjazdów, pobytu i upominków dla gości z Niemiec są mile widziani. Proszę o kontakt w tym zakresie z koordynatorem warsztatów Dorotą Labudą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.