Drodzy Przyjaciele,

Za kilka godzin wylatuję z Lhasy. Spędziłem tu pięć intensywnych dni zwiedzając stare i nowe miasto, świątynię Jokhang, pałac Potala, klasztory Tsurpu, Nenang i Pobongka oraz żeński klasztor założony przez Padampa Sangje. Odbyłem wiele rozmów z ciekawymi ludźmi, robiłem sporo zdjęć i poczyniłem liczne obserwacje. Zebrałem sporo materiału na temat Tybetu, przede wszystkim dla własnych przemyśleń. Zmiany, które tu nastąpiły od 1999 roku, kiedy byłem pierwszy raz, są ogromne; niektóre zaskakujące, wręcz szokujące!

tybetZ przyjemnością z Wami tym się podzielę. Jeśli zaproszenie przyjmie także Adam Kozieł - kluczowy ekspert od spraw Tybetu, nie tylko w PL, to możemy mieć głębszą dyskusję na temat tej części świata.

Wszystko jest współzależne, nawet jeśli tego nie postrzegamy na wprost. Tak więc sprawy Tybetu, tak odległego i magicznego, też mają na nas wpływ. Buddyjska duchowość Tybetu, mówiąc w uproszczeniu, zmieniła zasadniczo życie niektórych z nas.

Zapraszam więc w najbliższą sobotę 28, na godzinę 17.00, do Karma Dechen Chöling tu adres i wskazówki dojazdu na diaporamę z Tybetu. Będzie zielona herbata i coś słodkiego. Każdy z Was jest mile oczekiwanym gościem. Zaproście proszę, w moim imieniu, także swoich przyjaciół zainteresowanych tematyką Tybetu.

Aby przygotować właściwą ilość filiżanek i herbaty, proszę uprzejmie o potwierdzenie udziału w spotkaniu, choć z kilkugodzinnym wyprzedzeniem, emailem zwrotnym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z serdecznymi życzeniami, jeszcze z Lhasy,
Tomasz Szczygielski