Khenpo Rinpocze


Zapraszamy na kurs ŚCIEŻKA DO PRZEBUDZENIA - PRZEDSTAWIENIA BHUMI, ŚCIEŻEK I OWOCÓW

ze Skarbnicy Wiedzy Dzjamgona Kongtrula Lodro Thaje

Termin 30.09-09.10. 2016

Kurs odbedzie się w naszym Ośrodku Karma Dechen Chöling, również zostanie przeprowadzona transmisja przez Internet. Szczegóły i rejestracja w zakładce "Kalendarz"


Czasami wydaje nam się,  że rozumiemy naszą ścieżkę duchową i stopniowo po niej postępujemy. Innym razem czujemy,  że straciliśmy orientację, lata mijają a efektów praktyki .. jakby nie widać.

Wtedy warto dokonać remanentu i poświecić tydzień na zapoznanie się ze ścieżką rozwoju duchowego w tradycyjnej wersji autorstwa Dzjamgona Kongtrula Lodro Thaje. Przełożona na zachodni system przez Khenpo dr Karla Brunnholzla składa się z następujących elementów:

 1. Błędnie definiowane ścieżki
 2. Ścieżka gromadzenia
 3. Ścieżka przygotowania
 4. Ścieżka widzenia
 5. Ścieżka oswajania
 6. Ścieżka końcowa
 7. Przedstawienie bhumi
 8. Nirwana
 9. Bhumi Buddhy
 10. Trzy kaje
 11. Pięć mądrości
 12. Cechy wolności i dojrzałości

Wykładowcą będzie Jirka Hladiš, wybitny nauczyciel Nitartha Institute. Dzięki połączeniu wysokiej znajomości Dharmy z pochodzeniem z kręgu kultury Zachodu, jest w stanie niezwykle trafnie identyfikować i korygować nasze błędy w interpretacji oraz rozumieniu Nauk Buddy.

Udział w kursie jest obowiązkowy dla uczestników studiów poziomu podstawowego i średniozaawansowanego oraz rekomendowany dla zainteresowanych zrozumieniem ścieżki rozwoju duchowego w tradycji Kagju i Ningma.

Ewentualne pytania w zakresie merytorycznym proszę kierować: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.